Kaşar ekmekle maça çıkan Hatayspor’a 6 milyonluk icra geldi

Maraş merkezli 6 Şubat depremlerinde yıkıma uğrayan kentlerden Hatay’ın Süper Lig’de mücadele eden temsilcisi Hatayspor’a Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından icra gönderildiği ortaya çıktı.

Tesisleri ve stadyumu zarar gördüğü için bu sezon maçlarını Mersin’de oynayan kulüp, Bakanlığın İstanbul’daki Riva tesislerini iki ay boyunca kullanmıştı.

Halk TV’den Mustafa Balcı’ya konuşan Hatayspor Başkanı Aydın Toksöz, kulübün tesislerinde iki ay boyunca misafir olarak ağırlandığını düşündüklerini ancak kendilerine 6 milyon TL’lik fatura çıkarıldığını ifade etti.

Toksöz, hesapta olmayan bu faturayı ödeyemediklerini ve bu nedenle 29 Nisan tarihi itibarıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından icraya verildiklerini belirtti.

KALECİ ERCE KARDEŞLER: 5 AYDIR KAŞAR EKMEK YİYORUZ

Süper Lig’de bitime 3 hafta kala 34 puanla 18’inci sırada bulunan takımda teknik direktör Volkan Demirel’le de geçtiğimiz hafta yollar ayrılmıştı. Takımın kalecisi Erce Kardeşler, dün oynanan Gaziantep FK maçının ardından yaptığı açıklamada, “Ben 30 yaşındayım, 10-11 yıldır futbol oynuyorum. Bir kulübün bu kadar sahipsiz kaldığını ilk defa görüyorum. Bir futbol takımı, basketbol idmanı yaparak maçlara hazırlanıyor. Böyle bir şey olabilir mi? 5 aydır kaşar ekmek yiyoruz. Kaşar ekmek yiyerek, idmanlardan sonra duş almadan evimize gidiyoruz. 1.5 saatlik yolu söylemiyorum bile. Çok üzülüyorum. Tek isteğim Hatayspor’un ligde kalması. Volkan hoca da bu yüzden gitti, yalnız kaldı. Hocalık yapamadı. Hocalıktan başka her şeyi yapmaya çalıştı çünkü. Yeri geldi baba oldu, abi oldu. Biz şu an burada bu sahaya çıkabiliyorsak Volkan Demirel sayesindedir” ifadelerini kullanmıştı.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir