Erdoğan ve Özel’in görüşmesindeki boş koltuk dikkat çekti

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Özgür Özel’le görüşmesinde salondaki boş koltuk dikkat çekti. CHP lideri Özel, görüşmede boş koltuk detayına değinerek oturma düzenini doğru bulmadığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Özel ile tarihi bir görüşme gerçekleştirdi. Böylelikle CHP ve AK Parti liderleri 8 yıl sonra baş başa bir araya geldi. Basına kapalı yapılan görüşme 1 saat 35 dakika sürdü.

BOŞ KOLTUK DETAYI DİKKATLERDEN KAÇMADI

Salondaki oturma düzeninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oturduğu koltuk hemen ortada, Özel’in oturduğu koltuk ise sağ tarafta yer aldı. Özel’in hemen karşısındaki koltuk ise boş bırakıldı. Bu görüşme her ne kadar AK Parti Genel Merkezi’nde yapılıyor olsa da Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı makamını temsil ettiğine özel atıfta bulunmak için böyle bir oturma düzeninin tercih edildiği iddia edildi.

ÖZEL, OTURMA DÜZENİNİ DOĞRU BULMADI

Oturma düzeniyle ilgili görüşme sonrası CHP kaynaklarından açıklama geldi. CHP’li kaynaklar, görüşmede oturma düzeninin de gündeme geldiğini ve CHP Genel Başkanı Özel’in oturma düzenini doğru bulmadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir